škola družina školka jídelna
úvodní strana - aktuality
Asociace aktivních škol

ZŠ Malšice členem Asociace aktivních škol (ASŠ)

V průběhu roku 2010 byla založena Asociace aktivních škol jako sdružení ředitelů, kteří se chtějí podílet na dalším vývoji českého školství. Hlavní osobou vzniku byl dlouhodobý kritik přebujelé školské byrokracie Mgr. Václav Klaus (ředitel ZŠ a gymnázia PORG). Právě odbyrokratizování ředitelské práce je hlavní náplní AAŠ.
V současné době asociace čítá 51 škol různých typů (SŠ i ZŠ). Noví členové jsou přijímáni pouze na doporučení některého z členů, zabránit se tak má masové a nefunkční akci. Jako ředitel ZŠ a MŠ Malšice jsem byl přizván v lednu 2011, a tak 18. února 2011 jsem se mohl zúčastnit prvního kongresu, na němž mimo jiné proběhla diskuse s ministrem školství J.Dobešem o připravovaných srovnávacích testech v 5. a 9. ročnících ZŠ.
Je sympatické, že se jedná o seskupení, v němž je nasloucháno i ředitelům z menších škol (to byl i důvod, proč jsem pozvání přijal). Navíc doufám, že hlas nepropadne do hlubin zapomnění, jelikož pan V.Klaus ml. je zároveň poradcem současného ministra školství.
Sněmy AAŠ jsou naplánovány 2x za rok, internetová diskuze probíhá nepřetržitě, stejně tak i vzájemné sdílení výukových databází jednotlivých škol, jež jsou otevřeny i všem pedagogům.

Mgr. Pavel Klíma, ředitel ZŠ a MŠ Malšice

Více se dozvíte na webu    www.aktivniskoly.cz