škola družina školka jídelna
úvodní strana - aktuality
Soutěže a olympiády

Na této stránce vám přinášíme přehled našich úspěšných účastí na školních soutěžích a olympiádách. Součástí našeho ŠVP je mimo jiné i práce s nadanými a pilnými žáky. Jim i učitelům patří dím za skvělou reprezentaci školy, přestože se vždy nejedná o stuopně vítězů. Patříme co do počtu řáků mezi školy menší, přesto se nemusíme stydět. Žáků pak zůstávají natrvalo nevšední zážitky.

ÚSPĚCHY PŘEHLEDNĚ:

2014/2015
6.11. - okresní přebor ve florbalu starších dívek (8.a 9.tř.) v Sezimově Ústí – 3.místo.

20.11.- okresní přebor ve florbalu mladších dívek (6.a 7.tř.) v Sezimově Ústí – 3.místo.

3.3. – okresní kolo soutěže dětských recitátorů 1.stupně ZŠ. Adéla Benešová (3.třída) se umístila na skvělém 1.místě a postupuje do krajského kola, které se koná 23.4. v Českém Krumlově. Blahopřejeme!!!

6.5. – okresní kolo sportovní soutěže „Odznak všestrannosti olympijských vítězů“. Naše školní družstvo obsadilo 6.místo z 10 zúčastněných škol.
Mezi jednotlivci nejvíce vynikli – Michal Čadek(5.tř.) – 3.místo, Tomáš Hák(5.tř.) – 2.místo, Leontina Jelínková(6.tř.) – 2.místo, Tereza Macholdová(6.tř.) – 2.místo. Z 2.místa mezi jednotlivci si naši 3 žáci takto vybojovali postup do krajského kola, které se koná 28.5. v Táboře.

17.6. - atletická olympiáda v Táboře pro žáky 1.stupně (3.tř. – Zdeněk Pekař 2.místo v běhu na 500 m.,5.tř. – Tomáš Hák 1.místo v hodu kriketovým míčkem, 5.tř. – Jan Kníže 3.místo v běhu na 50 m.

10.- 12.9. – republikové finále „Odznaku všestrannosti olympijských vítězů“ v Praze, na které z krajského kola postoupila Tereza Macholdová (7.třída). Z 59 zúčastněných závodnic obsadila 39. místo.

2013/2014
11.11.- okresní přebor ve florbalu starších dívek (8.a 9.tř.) v Sezimově Ústí – 3.místo.

18.2. – okresní kolo zeměpisné olympiády. Za naši školu se zúčastnili 2 žáci 7.třídy. Výborný výkon předvedl Jan Cába, který se umístil na 1.místě a postupuje do krajského kola v Českých Budějovicích. Blahopřejeme !!! Jan Deyl se umístil na 16.místě.

17.3. – krajské kolo zeměpisné olympiády v Českých Budějovicích. Naši školu reprezentoval vítěz okresního kola v Táboře Jan Cába (7.tř.), který se stal úspěšným řešitelem a obsadil 12.místo v kraji.

17.3. - okresní pěvecká soutěž „ Jihočeský zvonek“. Barbora Klímová (7.tř.). získala zlaté pásmo a postujpuje do krajského kola, Iva Brunová (6.tř.) skončila ve stříbrném pásmu a Tereza Žirovnická (6.tř.) v pásmu bronzovém.

2012/2013
3.10. – branný závod O pohár Městské policie na Harrachovce. Z náročné soutěže smíšených čtyřčlenných družstev přivezla naše škola skvělé výsledky. Družstvo 7.třídy ve složení Iveta Drdová, Lenka Rejlková, Jan Longin a Lukáš Vácha vybojovalo nádherné 1.místo ze 16 družstev !!! Na 2.místě mezi 9.třídami skončilo naše družstvo ve složení – Petra Čechtická, Karin Joštová, Adam Dolejší a David Trska.

6.10. – přírodovědná soutěž „Poznej a chraň“.V kategorii 8.a 9.tříd se naši žáci – Martina Cábová a Adam Dolejší umístili na 3.místě.

10.1. – krajský přebor ve florbalu dívek. Děvčata ve složení – Petra Čechtická, Markéta Dvořáková, Karin Joštová, Michaela Sklenářová, Hana Smržová, Markéta Plouharová, Iveta Drdová, Lucie Trsková a Vendula Podzimková obsadila výborné 3.místo.

1.3.- okresní kolo chemické olympiády. Žákyně 9.třídy Martina Cábová obsadila pěkné 3.místo a postupuje do krajského kola v Českých Budějovicích 15.4.!!! Úspěch ještě znásobili Adam Dolejší 4. místem a Petra Čechtická 5.místem. ZŠ Malšice se tak stala nejúspěšnější školou.

6.3. - okresní kolo recitační soutěže žáků 2.stupně ZŠ. Žák 9.třídy Matouš Klíma se umístil na skvělém 2.místě a postupuje do krajského kola, které se koná 19.4. ve Strakonicích !!!

7.3. - okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali žáci 6.třídy – Jan Cába (5.místo) a Jan Deyl (10.místo). V kategorii žáků 9.tříd naše žákyně Martina Cábová opět skvěle zabodovala, obsadila 2.místo a postupuje do krajského kola 11.4. v Českých Budějovicích !!!

27.3. - okresní pěvecká soutěž „ Jihočeský zvonek“. Barbora Klímová (6.tř.). získala zlaté pásmo a postujpuje do krajského kola.

9.4. – okresní přebor ve florbalu chlapců 1.stupně. Chlapci ve své skupině obsadili pěkné 3.místo.

11.4. – krajské kolo zeměpisné olympiády v Českých Budějovicích. Žákyně 9.třídy Martina Cábová se umístila na 13.místě.

19.4. – krajské kolo recitační soutěže ve Strakonicích. Žák 9.třídy Matouš Klíma se umístil na skvělém 2.místě a jen těsně mu unikl postup do celostátní přehlídky.

7.5. - krajské kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek - Barbora Klímová (6.tř.). získala zlaté pásmo a vítězství ve své kategorii.

2011/2012
12.10. – soutěž „O Pohár městské policie - branný závod smíšených družstev na Harrachovce v Táboře.V kategorii 9.třída vybojovalo družstvo ve složení – Z.Váchová, V.Longinová, J.Dvořák, F.Križan skvělé 1.místo a přivezlo tak vítězný pohár. Družstvo v sestavě – N.Antolová, V.Miňhová, J.Klika a M.Novotný skončilo na 3.místě.V kategorii 8.tříd jsme obsadili 5.místo.Blahopřejeme!!!

24.11. - okresní přebor ve florbalu mladších dívek (6. a 7.tř.) v Sezimově Ústí – 2.místo!!!

2.3.- okresní kolo chemické olympiády. Žákyně 9.třídy Vendula Longinová obsadila pěkné 4.místo a postupuje do krajského kola v Českých Budějovicích 16.4.!!!

14.3. – okresní kolo zeměpisné olympiády. Žákyně 8.třídy Martina Cábová obsadila 6.místo.

15.3. – okresní kolo soutěže dětských recitátorů 1.stupně ZŠ. V 1.kategorii zvítězila Anežka Dolejší, na 2.místě skončila Julie Hubáčková (obě žákyně 3.třídy). Děvčata postupují do krajského kola, které se koná 16.4. ve Strakonicích!!! Ve 2.kategorii se na 3.místě umístila Alexandra Pekařová (4.třída).

16.3. – okresní turnaj v basketbalu dívek. Děvčata skončila na 6.místě.

20.3. – okresní kolo recitační soutěže žáků 2.stupně ZŠ. Naši školu reprezentoval Matouš Klíma (8.třída) a vybojoval skvělé 1.místo!!! Postupuje do krajského kola, které se koná 17.4. ve Strakonicích.

16.4.. – Krajské kolo Chemické olympiády v Českých Budějovicích (Vendula Longinová – 8.místo !)

16.4. - Okr.kolo florbalu pro 1.stupeň (ZŠ Malšice - 5.místo)

23.4. – Přírodovědná soutěž „Kapky poznání“ v táborské botanické zahradě (družstvo 8. třídy ve složení M.Cábová, P.Čechtická a A.Dolejší – 1.místo)

25.4. – Krajské kolo florbalové soutěže – dívky ZŠ Malšice 1. místo a postup do republikového kola

25.4.- Soutěž „Mladý strážník“ v Táboře – družstvo 3.třídy ve složení L.Jelínková, T.Macholdová, M.Vlk a T.Douda – 3.místo

28.5. – přírodovědná soutěž „Chráněné druhy ČR“. Družstvo žáků 9.třídy ve složení Nikola Antolová, Veronika Miňhová, Vendula Longinová a Zuzana Váchová obsadilo 2.místo.

Malšické Stíhačky opět zlaté !!!!
Florbalistky ZŠ Malšice opět potvrdily svoji vysokou úroveň a kráčí soutěží O pohár ministra školství na vítězné vlně. Po vítězství v okresním kole si poradily i se všemi týmy krajského kola a staly se nejlepšími jihočeskými florbalistkami základních škol. Postoupily dále a ve dnech 14. a 15.5.2012 je čekalo české finále v Praze. Tam sice ne úplně uspěly, ale velký úspěch to nezkalilo.
Jsme rádi, že kroužek florbalu při Školním klubu není jen obyčejnou volnočasovou náplní, že dívky našly v tomto sportu plnohodnotnou sportovní aktivitu. Vždyť díky jejich skvělým výsledkům byly mnohé vybrány do táborského florbalového oddílu a trénují několikrát v týdnu. Velký dík patří trenérce Pavle Maňáskové, která vše rozběhla, organizuje a zajistila i spolupráci s dalšími trenéry.

A složení vítězného týmu, který si dívky samy pojmenovaly „Malšické Stíhačky“ ?
9.tř.: N.Antolová, Š.Ťoupalová, Z.Váchová, J.Marunová, V.Longinová,
8.tř.: K.Jośtová, V.Šimáková, P.Čechtická, S.Švadlenková, M.Sklenářová, M.Dvořáková
7.tř.: M.Dvořáková, H.Smržová

Malšičtí recitátoři mezi nejlepšími v Jihočeském kraji
Ve dnech 16.a 17.4.2012 se ve Strakonicích uskutečnilo krajské kolo recitátorské soutěže žáků základních škol. Mohli být vysláni nejlepší z kol okresních a ZŠ Malšice mohla díky tamnímu úspěchu přihlásit hned 3 recitátory. A všichni se vrátili ověnčeni úspěchem.
V 1.kategorii (2.a 3. třídy) nás reprezentovaly Anežka Dolejší a Julie Hubáčková a svůj vítězný start z okresu si zopakovaly i v krajském kole. Obě byly odekorovány jako nejlepší jihočeské recitátorky své kategorie. Ve 4. kategorii (8.a 9. třídy) nás reprezentoval žák 8. tídy Matouš Klíma. V silné konkurenci obsadil 2.-3.místo.
Všem třem gratulujeme a přejeme další úspěchy. Také děkujeme všem pedagogům ZŠ Malšice, kteří všechny žáky na soutěž připravili.
2010/2011
2.10. – přírodovědná soutěž „Poznej a chraň“ v Táboře na Harrachovce. V kategorii 6. – 7.třída se naše školní družstvo ve složení – M.Cábová, P.Čechtická, A.Dolejší umístilo na 4.místě a v kategorii 8. – 9.třída v sestavě - V.Longinová, Z.Váchová, F.Križan obsadilo družstvo 3.místo. (Žáky připravila pí uč. L.Šilhavecká.)

2.11. – po vítězství v okresním přeboru jsme reprezentovali Tábor na krajském přeboru ve stolním tenisu v Českých Budějovicích. Naši starší chlapci v sestavě Jírovec D., Čechtický J., Honsa D. a Metelec M. obsadili v silné konkurenci skvělé 4.místo.

2.11. – okresní přebor ve florbalu mladších dívek . Družstvo děvčat ve složení – Dvořáková Martina, Dvořáková Markéta, Joštová K., Sklenářová M., Šimáková V., Smržová H., Čechtická P., Švadlenková S. vybojovalo 1.místo a postoupilo na krajský přebor, který se koná v lednu 2011.

26.1. – krajský přebor ve florbalu mladších dívek. Děvčata ve složení – Dvořáková Martina, Plouharová Markéta, Smržová Hana, Švadlenková Sára, Dvořáková Markéta, Joštová Karin, Šimáková Veronika, Cábová Martina vybojovala skvělé 2.místo!

1.2. – okresní kolo dějepisné olympiády. Žákyně 9.třídy Dominika Cimpová obsadila pěkné 5.místo, Jiří Dvořák z 8.třídy skončil 15.

15.3. – okresní pěvecká soutěž „ Jihočeský zvonek“. V kategorii 4. – 5.třída se Barbora Klímová vyhrála a získala postup do krajského kola, v kategorii 6. – 7.třída Richard Benda a Sára Švadlenková se umístili v bronzovém pásmu a v kategorii 8. – 9.třída Zuzana Váchová v pásmu stříbrném.

21.3. – okresní přebor v basketbalu. Naši chlapci z 10 zúčastněných týmů vybojovali 5.místo.

22.3. – okresní kolo soutěže dětských recitátorů 1.stupně. Naši školu reprezentovala T.Žirovnická a D.Križanová, která se umístila na výborném 3.místě.

23.3.- okresní kolo soutěže dětských recitátorů 2.stupně. Matouš Klíma (7.třída) se umístil na výborném 1.místě a tím si zajistil postup na krajské kolo ve Strakonicích!!!

12.4. – okresní kolo biologické olympiády.Naši školu reprezentovala žákyně 7.třídy Petra Čechtická , která se umístila na 2.místě.

15.4. – krajské kolo recitační soutěže ve Strakonicích, kde naši školu reprezentoval Matouš Klíma ze 7.třídy, umístil se na 3.místě!!!

16.4. – přírodovědná soutěž ke Dni Země. 1.místo ve své kategorii obsadili – Jan Longin, Petra Čechtická, Vendula Longinová, 2.místo – Iveta Drdová a Martina Cábová.

2009/2010
3.10. – přírodovědná soutěž „ Poznej a chraň“. Sobotní soutěže družstev, která se konala v Táboře na Harrachovce, se zúčastnilo 14 žáků pod vedením pí.uč.Šilhavecké. Nejlépe se dařilo družstvu starších žáků ve složení H.Kabešová, K.Brádková a A.Koukalová. Děvčata se umístila na skvělém 2.místě (1 bod od vítězství). V nejmladší kategorii obsadilo 6. místo družstvo ve složení M.Dvořáková, H.Smržová a R.Cícha.

6.10. – okresní přebor v přespolním běhu. Mezi jednotlivci se nejlépe umístil Jan Longin(4.třída), který doběhl na 2.místě, a Vendula Longinová (7.třída), která vybojovala 3.místo. Sourozencům Longinovým blahopřejeme! V soutěži školních družstev velký úspěch sklidila děvčata 6. a 7.třídy ve složení Vendula Longinová, Karin Joštová, Sára Švadlenková, Zuzana Váchová a Michaela Sklenářová. Ve své kategorii děvčata vybojovala skvělé 1.místo (mezi 20 školami z celého okresu) a postoupila na krajský přebor do Jindřichova Hradce, který se koná 15.10.

9.11.- okresní přebor ve florbalu dívek 8. a 9.tříd. Naše děvčata ve složení – N.Vrchotová, Ž.Osmaniová, L.Hejná, Š.Hejná, D.Boháčová, E.Boháčová, V.Doudová, M.Janoušková, H.Kabešová, K.Brádková vybojovala krásné 1.místo (z 9 družstev) a postoupila na krajský přebor (1.12.) !!!

1.12. - se uskutečnil krajský přebor ve florbalu dívek 8. a 9.tříd, na který postoupila naše děvčata jako vítězné družstvo z okresu. Vyhráli jsme !!!! (více níže) .

20.1. – okresní kolo chemické olympiády. Zúčastnily se žákyně 9.třídy - Tereza Komendová obsadila 6.místo a Žaneta Osmaniová skončila na 15.příčce. 26.1. – třídní schůzky

26.1. – krajský přebor ve florbale mladších dívek. Děvčata obsadila pěkné 5.místo.

28.1. – okresní kolo dějepisné olympiády. Žákyně 8.třídy Dominika Cimpová obsadila 7.místo.

24.2. – okresní kolo olympiády anglického jazyka. Žákyně 9.třídy Dominika Boháčová se umístila na pěkném 4.místě.

11.3. – okresní kolo soutěže dětských recitátorů. Naši ZŠ reprezentoval žák 6.třídy Matouš Klíma, který porotu svým výkonem natolik zaujal, že získal 1.místo v kategorii 6. a 7.tř. a postupuje do krajského kola ve Strakonicích. Blahopřejeme!!! 16.3. – okresní kolo olympiády v českém jazyce. Žákyně 9.třídy Dominika Boháčová obsadilo skvělé 2.místo a postupuje do krajského kola, které se koná 5.5. v Českých Budějovicích.

29.3. – okresní přebor v basketbalu dívek 8. a 9.tříd. Naše děvčata ve složení – Nikola Vrchotová, Žaneta Osmaniová, Tereza Komendová, Alena Pařízková, Iva Králová, Alena Křížovská, Veronika Doudová, Helena Kabešová a Kateřina Brádková vybojovala krásné 2.místo (celkem soutěžilo 7 družstev). Děvčatům i jejich trenérovi Luboši Křivánkovi blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

20.5. – vyhodnocení výtvarné soutěže„Červen – měsíc myslivosti“ v Táboře. Pěkné ocenění získaly žákyně 1.třídy Šárka Váchová (2.místo) a Natálie Malá (cena poroty).

7.6. – přírodovědná soutěž „Chráněná příroda ČR“. Naše školní družstvo v kategorii 4.- 5.třída, (V.Břehovská, R.Cícha. M.Dvořáková, A.Váňová) obsadilo 2.místo, v kategorii 6.- 7.třída ( V.Miňhová, V.Longinová, F.Križan, J.Dvořák) obsadilo také 2.místo a v kategorii 8. – 9.třída (G.Kostrůnková, D.Cimpová, J.Čechtický, M.Metelec ) skončilo na 3.místě

16.6. – atletická olympiáda žáků 1.stupně v Táboře. Nejlepší umístění za školu a bronzovou medaili v hodu kriketovým míčkem vybojovala Katka Mejdrechová ze 3.třídy,