škola družina školka jídelna
úvodní strana - aktuality
fotoREALITYshow "VYLÍHNUTÍ"

Sledujte "v přímém přenosu" líhnutí našich školních gekončíků.
Ve čtvrtek 10.3.2011 ráno - v teráriu gekončíků v hale ZŠ Malsice nás čekalo překvapení - čerstvě vylíhnuté vajíčko gekončíka nočního. Zveme vás na "Fotorealityshow VYLÍHNUTÍ", kterou můžete sledovat na této stránce. Gekončíky chováme od 1.9.2009.

čtvrtek 10.3.2011 (den 1.)
V ranních hodinách naše gekončice-matka Nika snesla 1. vajíčko a jala se odpočívat. Zatím narychlo připravujeme provizorní líheň ("porodnici"), kterou umisťujeme na speciální vyhřívaný kámen, vajíčko ukládáme šetrně do zvlhčeného substrátu.
V 11,08 h. se Nika vytasila s vajíčkem č.2. Nika je prostě výkonná samička :-)
Sledujte s námi nadále boj malých gekonů. Doba líhnutí gekončíků nočních trvá cca 1 měsíc.
Přátelé - jaro je tady!!!


terária

vajíčko

vajíčko + matka Nika

porodnice

2.vajíčko(11,08h.)

"bráškové"

pátek 11.3.2011 (den 2.)
Čekání začíná
Udržujeme teplotu v líhni 28 - 30 °C při vysoké vlhkosti. V pondělí se "chovanci" dočkají nového inkubátoru, budou mít ješzě lepší podmínky a my (a vy snámi) budeme moci lépe sledovat průběh líhnutí.
NAVÍC: Další snůška je očekávána za 3 - 4 týdny (gekončíci mají už takový "zvyk", že když jednou snesou, tak to mohou opakovat až 5x v již zmíněných intervalech - asi otevřeme další oddělení školky - gekončí).


Nika hlídá

chovatelka

2.den

pondělí 14.3.2011 (den 5.)
Realita
Reality show je od slova realita. Již o víkendu pozorujeme, že vajíčka nemají pevnou vápenatou skořápku. Je to známka toho, že vajíčko nebylo oplozené. Nyní v pondělí je již vajíčko úplně rozpadlé, tedy ani nemůžeme pořídit fotografii. To je prostě příroda.
Inkubátor je již přichystaný a můžeme tedy očekávat další snůšku.