Vítejte u nás

Školní jídelna je součástí Základní školy a Mateřské školy Malšice. Poskytuje stravu zhruba pro 250 žáků ze ZŠ Malšice, 90 dětí z MŠ Malšice, 50 dětí ze ZŠ Slapy a 40 dětí z MŠ Slapy. Dále se v naší jídelně stravují zaměstnanci ZŠ Malšice, zaměstnanci ZŠ Slapy a cizí strávníci z řad veřejnosti.

Při vaření se snažíme používat regionální potraviny, vyhýbáme se glutamátu a barvivům a velmi zásadní je pro nás i čerstvost surovin. Proto si naše dodavatele pečlivě vybíráme. Naše jídelna je vybavena novými technologiemi, které nám umožňují pracovat s potravinami šetrně a můžeme tak uchovávat co nejvíce živin v podané stravě.

Jsme zapojeni do projektu Skutečně zdravá škola a v rámci tohoto programu se děti zapojují do výchovy o zdraví i v hodinách běžné výuky.