Aby zuby nebolely

25.5.2021 - Lucie Maříková

V úterý 25. května se třídy nejmladších dětí, tedy Žabiček a Sluníček zúčastnily projektového dne "Aby zuby nebolely." O své zkušenosti a znalosti se s námi rozdělila paní zubařka Blanka Zeinerová, která dětem vyprávěla o tom, že se opravdu nemusí bát chodit k zubaři.

Na úvod seznámila děti s jednotlivými částmi zubu a pro lepší zapamatování jej přirovnala ke stromu, lterý má stejné časti jako zub. Také s sebou přinesla velké kartáčky a velký umělý chrup, na kterém si děti vyzkoušely správné čištění zubů, samozřejmě pod bedlivým dozorem paní zubařky. Děti si také prohlédly nástroje, které zubaři používají, když prohlíží zuby, tedy zrcátko a ukazovátko. Děti se také dozvěděly, které potraviny jsou pro naše zuby zdravé a které bychom měli konzumovat jen občas. Společně třídily jednotlivé potraviny a říkaly si, jakou má daná potravina chuť a zda je pro zuby zdravá.

Ve druhé části děti ověřovaly informace, které získaly během vyprávění paní zubařky. Na pracovním listu vybíraly potraviny, které jsou pro zuby zdravé a nezdravé, pomáhaly kartáčku najít správnou cestu okolo zubů, pomohly opičce si správně vyčistit zuby a jako bonus si mohly vabrvit zub pomocí zubní pasty a kartáčku.

Jak celý program probíhal se můžete podívat ve fotogalerii tříd, nebo stačí klinout tady.