Legohrátky

7.6.2021 - Aneta Rypáčková

26. května se děti z Kytiček a Berušek zúčastnily projektového dne "Legohrátky" pod vedením manželů Smržových z Muzea Lega v Táboře. Lektoři děti seznámili s historií stavebnice pomocí kouzelného animovaného filmu. Následovala ukázka starých hraček i novodobých druhů stavebnice (Lego Technic, Architecture, Duplo, Classic aj.). Děti měly možnost si Lego hravým způsobem vyzkoušet a pohrát si s ním v rámci stanovišť. Děti stavěly tanagramy, postavy a obrazce podle předlohy, dokončovaly půlené obrázky, vyráběly si hlavu panáčka jako masku, Lego kostičky využily k otiskům do domácí modelíny i výrobě obrázků pomocí temperových barev, zdobily muffiny, stavěly panáčky, jezdily s vláčkem a Buginou na dálkové ovládání, stavěly dle své fantazie různé stavby i závodily ve střelbě kuličky do Lego branky pouze pomocí svého dechu. V průběhu dopoledne děti ochutnaly Lego dezerty, které připravily některé z našich maminek. Mňam, jak jsme si pochutnali! A jako vzpomínku na tento úžasný den se mohly děti vyfotit v "kostýmu" legopanáčka.

Bylo to prostě BOŽÍ! Ještě jednou děkujeme! A mrkněte, jak jsme si to užili - stačí kliknout tady.