Lesní pedagogika

5.9.2023 - Lucie Maříková

Ve čtvrtek 22.9.2022 se třídy Kopretin a Fialek zúčastnily projektového dne lesní pedagogiky na hájence Nechyba v Sezimově Ústí. Po příchodu na Nechybu se nás ujali zaměstnanci Lesů města Tábora. Děti nejdříve zamířily do místní obory Smolín, ve které žijí jeleni. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je se o tato zvířata starat. Pomohli jsme vyčistit část výběhu od napadaných větví, nasypali do koryta obylí a z pumpy napumpovali vodu do koryta s vodou.

Ve druhé části programu děti naslouchaly vyprávění hajných o lesních zvířatech. Kde v noci spí, čím se živí a kde žijí. Aby si děti dokázaly jednotlivá zvířata představit, byly pro ně připraveny demonstrační obrázky, na kterých byla ona zvířata vyobrazena. Kromě obrázků si děti také prohédly nejrůznější paroží (daněk, jelen, srnec...), zuby (divoké prase, srnec...), stopy (liška, zajíc, divoké prase...). Vyzkoušely si také, jaké je to střílet ze vzduchové pistole na terč a shlédly krátkou ukázku výcviku loveckého psa (hledání zvěře).

Své staré ale i nové znalosti děti ověřily v kratičkém kvízu, který byl pro ně připraven a za jehož splnění získaly malou odměnu.

A jak jsme si projektový den užili, se můžete podívat na tomto odkazu.