Včelaření

3.6.2021 - Lucie Maříková

Ve čtvertek 3.6. se třídy Sluníček a Žabiček zúčastnily projektového dnu "Včelaření." Na pozvání Romany Punčochářové se obě třídy vypravily k ní na zahradu.

Během projektu byl dětem přiblížen svět včel a včelaření. Prohlédly si figurky včel, měly možnost si prohlédnou a vyzkoušet nářadí a příslušenství pro včelaře, např. rukavice, kukly, dýmák, oblek pro včelaře, hrabičky na odvíčkování pláství. Také pozorovaly přes sklo včely v úlu, poznávaly rostliny, které mají včely rády. Mimo jiné paní Punčochářová dětem ukázala, jak vypadá úl, z jakého materiálu může být vyroben, do čeho kladou včely vajíčka a kam nosí pyl a nektar. Společně také dětu shlédly výrobu svíček z pravého včelího vosku a zkrátka nepřišly ani chuťové buňky. Děti ochutnaly pylová zrnka, která mají včely uschovaná v buňkách v plástvech, ochutnaly květový med, perník slazený medem, limonádu s medem, zakysanou smetanu s medem. Byla to obrovská mňamka!

Jak celý program probíhal se můžete podívat ve fotogalerii tříd, nebo stačí klinout tady.