Ukulele: Nový projekt přináší hudbu do naší školy!

11.10.2024 - Veronika Kahounová

Naše škola díky projektu Moderní škola Malšice v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK) pořídila ukulele pro 30 žáků. Tato iniciativa přináší našim žákům nejen zábavu, ale také rozvoj mnoha důležitých dovedností.

Hraní na ukulele přináší mnoho výhod a rozvíjí různé dovednosti:

1. Hudební dovednosti: Žáci se naučí základy hudební teorie, rytmu a melodie. Hraní na ukulele je skvělým úvodem do světa hudby a může být prvním krokem k dalším hudebním nástrojům.
  2. Kreativita: Hraní na hudební nástroj podporuje kreativní myšlení a umožňuje žákům vyjádřit své emoce a nápady prostřednictvím hudby.
  3. Koordinace a jemná motorika: Práce s prsty na strunách ukulele zlepšuje jemnou motoriku a koordinaci rukou, což může mít pozitivní vliv i na další činnosti, jako je psaní nebo kreslení.
  4. Sociální dovednosti: Společné hraní podporuje týmovou spolupráci, komunikaci a vzájemnou podporu mezi žáky.
  5. Sebevědomí: Naučit se hrát na hudební nástroj a vystupovat před ostatními může výrazně zvýšit sebevědomí a sebedůvěru žáků.

Těšíme se na všechny nové hudební talenty, které se u nás objeví!