Aktuality ZŠ

Žáci z malšické školy vzdělávají, aneb KÓDUJEME

Pro širokou veřejnost připravili naši žáci tři trasy s různě rozmístěnými QR kódy. Při tvorbě jednotlivých QR kódů žáci propojili zeměpis, dějepis, češtinu i přírodopis a uplatnili své vědomosti v praxi za použití digitálních technologií. A v neposlední řadě spolupracovali jako tým.

Den sportu 1. března 2024

Žákovský parlament uspořádal pro spolužáky ZŠ 1. března 2024 DEN SPORTU. Žáci z prvního stupně si užili sportovní dopoledne plné soutěží v tělocvičně a žáci z druhého stupně si ve vyučovacích hodinách také mohli zasoutěžit, plnit sportovní kvízy, dozvědět se zajímavosti o různých sportech a hlavně si připomenout, jaké benefity nám sport přináší.

Týden pro wellbeing 13. - 20. 2. 2024

Do akce "Týden pro wellbeing" jsme se zapojili naplno a s fialovou barvou. Duševní pohodu žáků i zaměstnanců jsme podpořili společnými aktivitami, počínaje dopoledním servírováním svačinek až po malování na trička. Utužili jsme si fyzické zdraví na čerstvém vzduchu a pohovořili o tom, jak se cítít ve škole lépe. Proč wellbeing? Protože být v pohodě není nadstavbou, nýbrž základem.

Lyžařský výcvik 2024

Žáci 7. - 9. ročníků vyrazili 27. 1. 2024 do Pece pod Sněžkou na lyžařský výcvik. Po necelém týdnu se všichni vrátili v pořádku s novými lyžařskými dovednostmi, ale hlavně s nezapomenutelnými zážitky mimo sjezdovku.

Kurz plavání 2024

Žáci 2.A, 2.B, 3., 4.A a 4.B pravidelně jezdí na plavecký výcvik na plavecký stadion v Táboře. Celkem se zúčastní 10 lekcí, kdy překonají nejistotu, strach z vody nebo hloubky a řada dětí si osvojí plavecké dovednosti.