Kurz plavání 2024

20.2.2024 - Veronika Kahounová

Žáci 2.A, 2.B, 3., 4.A a 4.B pravidelně jezdí na plavecký výcvik na plavecký stadion v Táboře. Celkem se zúčastní 10 lekcí, kdy překonají nejistotu, strach z vody nebo hloubky a řada dětí si osvojí plavecké dovednosti.

Všechny plavecké lekce vedou kvalifikovaní instruktoři plavání a pro žáky jsou připravené zábavnou formou. Plavání nejen zpestřuje výuku, ale také pozitivně ovlivňuje zdraví dětí a příjemným bonusem je posilování soudržnosti v jejich kolektivu.

Záchranu tonoucího, dopomoc plavci, který už nemůže i pohyb ve vodě v oblečení, si děti vyzkoušely při plaveckém výcviku.

Čtvrťáci byli také seznámeni s první pomocí.