Londýn a okolí 2023

31.10.2023 - Veronika Kahounová

19. -24. října 2023 se 50 žáků ze 7.- 9. tříd zúčastnílo školního zájezdu do Londýna. Náročnou a dlouhou jízdu autobusem předčily bohaté zážitky a získané zkušenosti. Ubytování v rodinách důkladně prověřilo jazykové znalosti a žáci mohli přímo srovnat standard bydlení v Čechách a v Anglii.

Program byl více než pestrý, žáci viděli nejdůležitější turistická místa Londýna, vyzkoušeli si místní veřejnou dopravu a navštívili univerzitní město Cambridge. Velký obdiv sklidily bílé útesy Seven sisters a pláž nedaleko Brigtonu. Mezi nejlepší zážitky žáků patří projížďka na London Eye, prohlídka stadionu klubu Chelsea FC a muzea voskových figurín. I přes náročný program a cestování si zájezd všichni užili a nedočkavě vyhlížejí další.