Přírodovědná expedice v Hlavatcích 29. - 31. 5. 2024

3.6.2024 - Veronika Kahounová

Ve vesnici Hlavatce se uskutečnila přírodovědná expedice s žáky 5. a 6. třídy. Cílem bylo prozkoumat okolní prostředí, seznámit se s místní flórou a faunou a provést detailní analýzu sebraných vzorků.

Žáci se vydali na terénní průzkum, kde mapovali okolní přírodu. Pozorovali rostliny, hmyz a další živé organismy. Díky svým pozorováním získali cenné informace o biodiverzitě tohoto regionu. Po návratu do provizorní laboratoře se podívali pod mikroskopem na sebrané vzorky. Zkoumali části květů rostlin a snažili se najít rozdíly mezi řezem jehlice smrku a přesličky. Tato část expedice byla pro ně velmi poučná. Expedici navštívil ornitolog Josef Zeman, žáci se dozvěděli, jak poznat některé ptáky podle jejich zpěvu a jak rozpoznat dravce v letu. Poslední dopoledne expedice bylo věnováno závěrečné vědomostní aktivitě. Všichni si vzájemně předali zpětnou vazbu a kurz zhodnotili. Mnozí se již těší na další expedici za rok.