Týden pro wellbeing 13. - 20. 2. 2024

20.2.2024 - Veronika Kahounová

Do akce "Týden pro wellbeing" jsme se zapojili naplno a s fialovou barvou. Duševní pohodu žáků i zaměstnanců jsme podpořili společnými aktivitami, počínaje dopoledním servírováním svačinek až po malování na trička. Utužili jsme si fyzické zdraví na čerstvém vzduchu a pohovořili o tom, jak se cítít ve škole lépe. Proč wellbeing? Protože být v pohodě není nadstavbou, nýbrž základem.

Cílem akce, do které se zapojilo více než 70 organizací z různých oblastí vzdělávacího systému, je společně poukázat na wellbeing jako na důležitý princip nejen pro prevenci duševních onemocnění u dětí a mladých lidí, ale také jako základ pro to, aby se mohli efektivně učit a růst.